O nás

Dětská fotografie: Činnosti, které se dají dělat!

Už je čas! Víš, co to znamená..., děti se chtějí také po škole bavit.  Tato myšlenka mě oslovila a tak vznikl nápad na zavedení kroužku Dětské fotografování.

V hledáčku se věci přiblíží, ztiší, získají na intenzitě. To, co bylo všední a obyčejné, probouzí v dětech zájem o to, kolem čeho chodily nevšímavě, upoutává dětskou pozornost.
Vnímat a pozorovat svět hledáčkem fotoaparátu je jednou z možných cest, jak prohlubovat u dětí vztah k místu, ve kterém žijí, jejich schopnost dívat se, pozorovat proměny přírody a vidět věci jinak.

Získat zkušenost není možné z časových důvodů udělat jinak, nežli sbíráním dat, fotografií, obrázků i mimo kroužek. Děti budou dostávat domácí úkoly, které si společně na dalších hodinách probereme a vytvoříme si tak své vlastní portfolio pořízených fotografií.

Výstupy z kroužku Dětské fotografování mohou být zpracovány jako pomůcky do výuky, budeme je zveřejňovat na školních nebo obecních nástěnkách, v regionálních časopisech a vytvoříme si své album.

Fotky dětí pořízené na kroužku Dětské fotografování jsou k prohlížení dostupné na  https://detskefotografovani.rajce.idnes.cz/


Při své práci se budu snažit dětem ukázat způsoby, jak si pořídit působivé snímky,

jak je nápaditě upravit a jak si nechat vyhotovit konečnou fotografii

vhodnou pro vlastní prezentaci.

 

Vedoucí kroužku: Ing. Darina Vlčková (absolventka fotografického rekvalifikačního kurzu IDIF, kurzu portrétní fotografie, rodinné fotografie, modellingového a marketingového svícení, kurz tvůrčí digitální fotografie apod.)

Má tvorba ke zhlédnutí zde.